Sajenje sadnega drevja pri OŠ Cvetka Golarja

Pri OŠ Cvetka Golarja, podružnični šoli Ivana Cankarja Ljutomer, smo pričeli z zasaditvijo sadnega drevja. Društvo Rast Ljutomer je skupaj z učenci posadilo šest sadnih dreves. Učenci so se na ta dogodek pripravili že pri pouku. Spoznali so, da rastline za svojo rast potrebujejo ugodne pogoje: zrak, svetlobo, toploto, vodo, da bodo pa še lepše uspevale, pa tudi kvalitetno zemljo. Seveda pa tudi dobro vedo, da nam drevesa dajejo kisik, ki je nujno potreben za naše življenje. Da pa bi bili do dreves še bolj odgovorni, so si učenci vsakega oddelka izbrali drevo, ki so ga posadili in bodo zanj tudi skrbeli. Pri zasaditvi nam je pomagal domačin Tomislav Gerkeš, ki nas je poučil tudi o pravilnem sajenju. Tako je okolica šole Cvetka Golarja, ki jo obiskujejo učenci s posebnimi potrebami, postala spet bogatejša, saj jo krasijo drevesa, ki nam bodo že kmalu obrodila okusne sadove. Učenci se jih že veselijo.
Sadna drevesa nam je prijazno podarila drevesnica Malus, za kar se jim tudi iskreno zahvaljujemo.